Individuaal ja grupitreeningud koertele kuulekuse õpetamiseks.
Soovi korral algne näitusetreening.  

Treeningud toimuvad aiaga piiratud klubi koolitusplatsil või vastavalt kokkuleppele ka mujal.

Kui tahad tulla koeraga treeningule, siis vali meie koolitajate seast endale meelepärasena tunduv koolitaja ja lepi temaga aeg kokku. Me ei ole kindlal päeval, kindlal kellaajal koolitusplatsil ootamas. 
Meie koolitajad ei tegele otseselt teie koeraga, meie koolitajad juhendavad teid, kuidas koerale õpetada erinevate käskluste täitmist.

 

Valga Koerteklubi koolitajad:  

Jana Juhkam    - tel. 51 29 721     EKL atesteeritud koolitaja (eesti ja vene keel)

  

Gaida Helandi  – tel. 56 459 424  EKL atesteeritud koolitaja (eesti ja vene keel) 

 

Haldustasud koolitusplatsi individuaalse kasutamise eest:    

                         

Mitteliikmele haldutasu- alates 1. jaanuar 2015 - 5.- EUR / 1 tund

Liikmele haldustasu -alates 1. jaanuar 2015 - 1.- EUR / 1 tund

Individuaalseks kasutamiseks või ürituse läbiviimiseks saate aega broneerida, kui kirjutate klubi aadressile soovitud aja, kui aeg on vaba, saate vastuse. Tasute haldustasu ning saate vastuse, et soovitud aeg on teile broneeritud. 
Broneerimata ajal ei garanteeri, et olete platsil segajateta.


 Koolitustundi võta kaasa: 

1   Koera vet. pass (ainult esimesse tundi)- veterinaarpassi peavad olema      kantud koera andmed ja loomaarsti allkirjaga märked igakordsete  vaktsineerimiste kohta. EKL vaktsineerimisnõuded

2   Preemia (kodus valmis tükeldatud, maiusekotis või vöökotis, et oleks kiiresti kätte saadav )- preemia peab koerale väga meeldima ja olema samas tervislik, kuna seda kulub trennis päris palju. Preemia peaks olema midagi erilist, mis ei kuulu  igapäeva menüüsse.  Sobivad maiused on sellised, mis on pehmed, mida saab kiiresti taskust või kotikesest kätte, ei pudene, ei lähe lödiks ja mille koer saab kiirelt ilma närimata alla neelata, näiteks: juust, pihvid, maksatükikesed. Maius ei ole kuivtoit ega küpsis.

3   Mänguasi, mis teie koerale väga meeldib ja mida saab sikutada.

3   Kaelarihm ja jalutusrihm. Kaelarihm kas tavaline pehme rihm või kett, mis on koerale parajad (ei tule kogemata üle pea ära) ja umbes 1m pikkune nahast või kummeeritud jalutusrihm. Rullrihm ei sobi treeninguteks, kuna te ei saa efektiivselt kasutada oma käsi.

5   Väikesed kilekotid (et saaksite koristada oma koera väljaheiteid)

6   Joogikauss ja vesi (suvel palava ilmaga) 

 

 Koolitustundi ära tule, kui:

1  Koeral on jooksuaeg, jääge selleks perioodiks treeningutest eemale või leppige treeneriga kokku individuaaltreeningud.

2  Koer on haige (teie koera haigus võib olla nakkav ka teistele koertele) ning haige koer ei suuda õppida. Teatage koera haigestumisest kindlasti treenerit.

 

Koera palve: kallis peremees, ära enne tundi tulekut ennast tugevalt lõhnasta (las parfüümid jäävad restoranide ja ööklubide jaoks)! 

Tuntud koerte koolitaja Inki Sjösten Rootsist ütleb: Koera järgi reastades on just lõhnataju kõige tugevam, sellele järgneb kuulmine ja siis nägemine.

 

Enne koolitundi jaluta koeraga nii palju, et koer saaks oma loomulikud vajadused rahuldada. Te ei suuda ju ise ka keskenduda õppimisele, kui tahate hoopiski tualetti. 
Ära toida täiskasvanud koera umbes 8 tundi enne treeningut, noort koera või kutsikat umbes 4 tundi enne treeningut. 

 

Koolitusplatsi reeglid:

1. Koerajuht vastutab oma koera ja tema tegude eest koolitusplatsil. Ära too platsile grupitundi agressiivset koera, kui ta on ohuks teistele koertele või inimestele. 


2. Platsile tulles on koer alati rihmastatult! Kui teie saabumise ajal on platsil treeningtund, palume oodata treeneri luba enne kui koer autost välja lasta , et ta ei segaks teiste koolitustundi .


3. Kui koer teeb oma hädad treeningväljakule, tuleb need koheselt koristada ja visata märgitud kohta. 


4. Treeningu ajal treeningplatsil võib koer mängida ja suhelda ainult oma juhiga, mitte teiste koertega. Kui koer õpib ära, et koolitusplatsil ei mängita teiste koertega ja omanikuga on piisavalt huvitav, hakkab ta paremini keskenduma omanikule. 
Kui treener viib platsil läbi kutsikate mängutunde, siis on mängimine loomulikult lubatud. 

Korraldame eksameid ja võistlusi vastavuses kuulekuskoolituse eeskirjaga , mis  kehtib alates 01.01.2011.

Vastavalt 24.11.2010 jõustunud muudatusele EKL-i koerte tööeksamite ja -võistluste korraldamise eeskirjas võivad tõutud koerad osaleda kõigil eksamitel ja võistlustel (va Eesti meistrivõistlused), kui koolitusala eeskirjad ei näe ette teisiti.

 

Korraldame mitteametlikke kutsikavõistlusi, kus saavad osaled koerad, kellel pole ühtegi ametlikku koolituse tulemust. Kutsikavõistlused toimuvad kolmes erinevas astmes, juhendid leiad allpool. Juhendid on sündinud koostöös klubiga URAN.

Juhend KUTSIKAD

Juhend ALGAJAD

Juhend EDASIJÕUDNUD

 

Korraldame mitteametlikke veteranide võistlusi, kus saavad osaleda 8 aastased või vanemad koerad. Veteranide võistlused toimuvad vastavalt kuulekuskoolituse 1. astme baasil koostatud veteranide võistluse juhendiga.

Juhend VETERAN

 

Muud kehtivad EESKIRJAD , sealhulgas on ka BH eeskiri.