Individuaal ja grupitreeningud koertele kuulekuse õpetamiseks.
Soovi korral algne näitusetreening.  

Treeningud toimuvad aiaga piiratud klubi koolitusplatsil või vastavalt kokkuleppele ka mujal.

Kui tahad tulla koeraga treeningule, siis vali meie koolitajate seast endale meelepärasena tunduv koolitaja ja lepi temaga aeg kokku. Me ei ole kindlal päeval, kindlal kellaajal koolitusplatsil ootamas. 
Meie koolitajad ei tegele otseselt teie koeraga, meie koolitajad juhendavad teid, kuidas koerale õpetada erinevate käskluste täitmist.

 

Valga Koerteklubi koolitajad:  

Jana Juhkam    - tel. 51 29 721     EKL atesteeritud koolitaja (eesti ja vene keel)

  

Gaida Helandi  – tel. 56 459 424  EKL atesteeritud koolitaja (eesti ja vene keel) 

 

Haldustasud koolitusplatsi individuaalse kasutamise eest:    

                         

Mitteliikmele haldutasu- alates 1. jaanuar 2015 - 5.- EUR / 1 tund

Liikmele haldustasu -alates 1. jaanuar 2015 - 1.- EUR / 1 tund

Individuaalseks kasutamiseks või ürituse läbiviimiseks saate aega broneerida, kui kirjutate klubi aadressile soovitud aja, kui aeg on vaba, saate vastuse. Tasute haldustasu ning saate vastuse, et soovitud aeg on teile broneeritud. 
Broneerimata ajal ei garanteeri, et olete platsil segajateta.


 Koolitustundi võta kaasa: 

1   Koera vet. pass (ainult esimesse tundi)- veterinaarpassi peavad olema      kantud koera andmed ja loomaarsti allkirjaga märked igakordsete  vaktsineerimiste kohta. EKL vaktsineerimisnõuded

2   Preemia (kodus valmis tükeldatud, maiusekotis või vöökotis, et oleks kiiresti kätte saadav )- preemia peab koerale väga meeldima ja olema samas tervislik, kuna seda kulub trennis päris palju. Preemia peaks olema midagi erilist, mis ei kuulu  igapäeva menüüsse.  Sobivad maiused on sellised, mis on pehmed, mida saab kiiresti taskust või kotikesest kätte, ei pudene, ei lähe lödiks ja mille koer saab kiirelt ilma närimata alla neelata, näiteks: juust, pihvid, maksatükikesed. Maius ei ole kuivtoit ega küpsis.

3   Mänguasi, mis teie koerale väga meeldib ja mida saab sikutada. Soovitatavalt 2 samasugust eset, näiteks nööriga pallid.

3   Kaelarihm ja jalutusrihm. Kaelarihm kas tavaline pehme rihm või kett, mis on koerale parajad (ei tule kogemata üle pea ära) ja umbes 1m pikkune nahast või kummeeritud jalutusrihm. Rullrihm ei sobi treeninguteks, kuna te ei saa efektiivselt kasutada oma käsi.

5   Väikesed kilekotid (et saaksite koristada oma koera väljaheiteid)

6   Joogikauss ja vesi (suvel palava ilmaga) 

 

 Koolitustundi ära tule, kui:

1  Koeral on jooksuaeg, jääge selleks perioodiks grupitreeningutest eemale või leppige treeneriga kokku individuaaltreeningud.

2  Koer on haige (teie koera haigus võib olla nakkav ka teistele koertele) ning haige koer ei suuda õppida. Teatage koera haigestumisest kindlasti treenerit.

 

Koera palve: kallis peremees, ära enne tundi tulekut ennast tugevalt lõhnasta (las parfüümid jäävad restoranide ja ööklubide jaoks)! 

Tuntud koerte koolitaja Inki Sjösten Rootsist ütleb: Koera järgi reastades on just lõhnataju kõige tugevam, sellele järgneb kuulmine ja siis nägemine.

 

Enne koolitundi jaluta koeraga nii palju, et koer saaks oma loomulikud vajadused rahuldada. Te ei suuda ju ise ka keskenduda õppimisele, kui tahate hoopiski tualetti. 
Ära toida täiskasvanud koera umbes 8 tundi enne treeningut, noort koera umbes 4 tundi enne treeningut ning kutsikat vähemalt 2tundi enne treeningut. Täis kõhuga ei ole pakutav maius motiveeriv ning täis kõhuga aktiivne liikumine võib olla ohtlik koera tervisele.

 

Koolitusplatsi reeglid:

1. Koerajuht vastutab oma koera ja tema tegude eest koolitusplatsil. Ära too platsile grupitundi agressiivset koera, kui ta on ohuks teistele koertele või inimestele. 


2. Platsile tulles on koer alati rihmastatult! 


3. Kui koer teeb oma hädad treeningväljakule, tuleb need koheselt koristada ja visata märgitud kohta. 


4. Treeningu ajal treeningplatsil võib koer mängida ja suhelda ainult oma juhiga, mitte teiste koertega. Kui koer õpib ära, et koolitusplatsil ei mängita teiste koertega ja omanikuga on piisavalt huvitav, hakkab ta paremini keskenduma omanikule. 
Kui treener viib platsil läbi kutsikate mängutunde, siis on mängimine loomulikult lubatud.