Jana Juhkam on EKL atesteeritud koolitaja.
Kontakt telefonil 51 29 721

 

Kõik algas lapsepõlve unistusest, saada endale koer. Minu unistus sai teoks alles 1983 aastal, kui ma hakkasin iseseisvalt elama.  Minu vanemad olid koera vastu.

      Minu kõige esimene koer oli turult ostetud -  õuekoera kutsikas. Ma püüdsin teda õpetada kõikide reeglite ja raamatute järgi. Temaga hakkasin  käima koerte treeningul. Hiljem ma võtsin endale täiskasvanud tõupaberitega saksa lambakoera nimega Este. Este – oli minu jaoks koerte etalon. Ta oli nagu ``Komissar Rex``. Ta oli tugev, julge, tark ja ustav koer.      

 

                   Maza ja Este                                    Jana ning Maza                                                                                                                     

      Koerakasvandus ´´Schwarz Geist``sai registreeritud 19.11.1993 aastal ning algas mustast terjerist nimega Maza-Arve, kelle tõin Venemaalt, Rõbinski linnast. Temaga ma käisin väga palju näitusel, nii Eestis kui ka mujal.

      Hiljem tulid elus muudatused ja tekkis 10 aastane vahe, mil ma koertega ei tegelenud. Kui juba oled koertega tegelenud, siis on sellest raske loobuda. See on nagu krooniline haigus, mis paneb hinge kripeldama, ning esimesel võimalusel  ta tuletab ennast meelde.

      Kui avanes võimalus endale uuesti koer muretseda, siis ie saanud ma enam vastu panna. 2008 aastal ilmus meie koju  lõbus, kärarikas, neljakuune ime – saksa lambakoer nimega Sabrina Oger Schloss, kelle tõime Riiast. Kahe kuu pärast jäime õnnetuse tõttu  temast ilma. Meie jaoks oli see suur kaotus, millest me raskelt toibusime. Kasvatajal oli siis veel müümata Sabrina õde Sue, et täita Sabrina hukkumise järel tühja kohta  tõime nädala pärast Sue, kes oli selleks ajaks saanud kuue kuuseks. Temaga algaski minu koerakasvanduse uus elu. Umbes aasta pärast lisandus ka teine saksa lambakoer, Sue poolõde - Verra Oger Schloss.

 

 

Jana koerad.

SUE OGER SCHLOSS  KK-3   A/0  SG   Kkl.1 

(i.VA-1 (A)  NAXOS VOM HOLTKÄMPER SEE x e.CACIB, LV CH  STEFFI OGER SCHLOSS)

 

VERRA OGER SCHLOSS  BH  KK-3   A/0   V    Kkl.1

 

(i.VA-5 BSZS  INGODDS AGASSI X e.CACIB, LV CH  STEFFI OGER SCHLOSS) 

 

CASERTA OGER SCHLOSS  BH  KK-3  B/0  SG   Kkl.1

 

(i.SG RATSUMESTARIN DRAGO  IPO-3  SCHH-3  FH-2  Kk-1 x

e.V  BAGHEERA VOM KLEINEN DRACHEN  IPO-1  Kk-1)

 

On lisandunud noor tööliini saksa lambakoer, oma kenneli kasvandik

Schwarz Geist Eshli